понеділок, 6 грудня 2021 р.

6 грудня - День Збройних Сил України

 



 

Вітають тебе і тополька, й калина,
І синє озерце, й тендітний ручай
Зі святом - із Днем Збройних сил України,
Ти свято це, воїне, гідно стрічай!
Стрічай його гордо, сміливо і славно,
Стрічай за звичаєм дідів-козаків,
Хай служба іде і звитяжно, і вправно
І Бог береже хай вовіки віків!

 В нашій школі було організовано змагання між хлопцями 4-9 класів. було створено дві різновікові команди: "Танкісти" та "Артилеристи". В програмі змагань були різноманітні конкурси: "Презентація команди", "Біг з перешкодами", "Влучи в ціль" та інші. Змагання захопило і учасників і глядачів. Перемогла команда "Танкістів".

четвер, 14 жовтня 2021 р.

 







У цей день в Україні відзначається відразу чотири важливі події. Свята 14 жовтня: Покров Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва та День УПА.

Свята 14 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці

Велике православне свято 14 жовтня присвячене чудесному явищу Богоматері віруючим в Константинополі. За переказами, чудо сталося в X столітті, коли столиця Візантії була в облозі ворожим військом. Багатогодинне нічне богослужіння було присвячено позбавленню від нашестя.

Свята 14 жовтня – День захисника України

У 2014 році президент Петро Порошенко своїм указом встановив День захисника України на 14 жовтня. Глава держави також скасував святкування Дня захисника вітчизни, який відзначався 23 лютого в честь створення Червоної Армії.

Радянський «червоний день календаря» був скасований у зв’язку з наростаючою агресією Росії і жорстокими боями на Донбасі влітку і восени 2014 року. Замість нього засноване свято День захисника України, який закономірно припадає на Покров Пресвятої Богородиці – покровительки і заступниці українського воїнства.

Свята 14 жовтня – День українського козацтва

Свято День українського козацтва продовжує історичну традицію Запорізької Січі. Запорізькі козаки шанували Богоматір і вважали її своєю заступницею. Військові походи Війська Запорізького традиційно починалися молитвою біля храму на честь Покрова Пресвятої Богородиці.

За даними істориків, перша така церква була побудована в XVI столітті, в ній зберігалася унікальна ікона Діви Марії, козацькі прапори, печатки, бунчуки і інші клейноди. Зараз на острові Хортиця на території національного заповідника відбудована копія дерев’яної Покровської церкви.

Свята 14 жовтня – День УПА

Українська повстанська армія, яка воювала за незалежність України в 1942-1955 роках, – неоднозначна і суперечлива сторінка в вітчизняної історії. Діяльність УПА породила безліч міфів, навколо яких точаться запеклі суперечки і які розколюють українське суспільство.

День УПА відзначається 14 жовтня – це символічна дата утворення армії, що діяла під проводом Організації українських націоналістів. У перші два роки активних партизанських дій на Західній Україні УПА вдалося взяти під повний або частковий контроль землі нинішніх Львівської, Івано-Франківської, Житомирської, Волинської, Хмельницької, Тернопільської областей та Закарпаття. Підрозділи УПА підпорядкували собі кілька польських та білоруських районів.

Наприкінці Другої світової війни і після її закінчення в боротьбі з УПА радянські, польські, чехословацькі війська вели тривалі військові операції в лісових районах Карпат і на Волині. Своє існування повстанська армія припинила з арештом останнього лідера ОУН-УПА Василя Кука.

Найбільш стійким воїном УПА виявився Ілля Оберишин, який офіційно вийшов з підпілля тільки в 1991 році. До цього у нього не було ніяких документів, з керівництвом він втратив зв’язок в 1951 році, після чого діяв самостійно

неділя, 3 жовтня 2021 р.

 З святом Вас, дорогі вчителі!

Першого жовтня учні нашої школи влаштували свято для вчителів. В програмі свята були самоврядування, святкові газети та святковий концерт для вчителів.








середа, 29 вересня 2021 р.

80-річчю трагедії Бабиного Яру присвячується...

     День пам'яті жертв Бабиного Яру традиційно проводиться наприкінці вересня – у дні, коли почалися масові розстріли, і присвячується всім загиблим в роки окупації Києва, людям різних національностей та конфесій, військовополоненим, українським патріотам, мирним жителям міста. Під час німецької окупації Києва у 1941–1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів нацистськими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та ромів за етнічною ознакою.  

   Зараз в спеціально створеному національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" нараховується 25 пам'ятників, меморіальних знаків та споруд. кожного року у вересні до них лягають вінки і свіжі квіти. Сюди приходять пом'янути близьких і далеких родичів, приїздять з різних куточків світу.

   На території Новозлатополя також є місце, пов'язане з трагедією Бабиного Яру - місце, де протягом вересня 1941-вересня 1943 років було розстріляно понад 1200 жителів села... У 2008 році тут з'явився меморіал "Новозлатопільська трагедія 1941-1943 рр." Протягом років учні школи збирали матеріал про минуле села та події другої світової війни та писали роботи.

Подіям вересня 1941-вересня 1943 років присвячується...

Заходи,  присвячені 80-річчю пам'яті Бабиного Яру,проведені в школі:

- Загальношкільна лінійка "Урок, який відроджує пам'ять про Голокост".



- Бліц-інформація "80 років пам'яті трагедії Бабиного Яру".



- Тематична поличка "Бабин Яр: без права на забуття".



- Покладання квітів до меморіалу "Новозлатопільська трагедія 1941-1943 рр."




- Загальнонаціональний урок пам'яті "80 років памяті: забуттю не підлягає".



- Огляд дитячих творчих робіт, присвячених подіям пов'язаним з трагедією Бабиного Яру (кабінет історії).




неділя, 19 вересня 2021 р.


 День рятівника.

16-17 вересня в школі проведено День рятівника. Було проведено тренування дій на випадок пожежі, вікторину, учні 9 класу підготували буклети для учнів молодших класів, для учнів 1-4 класів був організований конкурс малюнків на асфальті. а між учнями 8 та 9 класу було проведене змагання... 







пʼятниця, 10 вересня 2021 р.

Конкурс букетів та композицій.

 Сьогодні в нашій школі відбувся конкурс букетів та композицій, присвячений 78 річниці визволення села Новозлатопіль від окупантів у роки Другої світової війни.

Визволення села відбулося 13 вересня 1943 року. Саме цій події було присвячено  букети та композиції підготовлені учнями 1-9 класів.







неділя, 27 червня 2021 р.

 


День Конституції України є одним із найважливіших свят нашої держави. У 2021 році відзначається 25 річниця прийняття головного документа країни.

День Конституції 2021: історія виникнення 

Найважливіший закон України був прийнятий в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Сталося це на п'ятий рік після проголошення незалежності нашої держави. Майже добу депутати не виходили із сесійної зали. Через 23 години безперервних дебатів 315 народних обранців проголосували за прийняття Основного закону України.

Ухвалення Конституції України закріпило правові основи незалежної держави, її територіальну цілісність і суверенітет. Даний закон сприяв подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Після прийняття закону про Конституцію в сесійний зал парламенту був урочисто внесений синьо-жовтий державний прапор і вперше прозвучав національний гімн України.

Привітання з Днем Конституції України в прозі

Шановні громадяни! Цей день є визначним та визначальним для нашої держави, адже Конституцією було закріплено наші демократичні цінності та ідеали рівності. Наш основний закон є нашим дороговказом на шляху розвитку нашої країни і нашого суспільства. Я бажаю всім нам поваги до інститутів нашої державності, гордості за нашу історію і гідності завжди слідувати принципам рівності та верховенства права. Зі святом!

День Конституції України 2021: варто знати

► Президент України виступає гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності й дотримання Конституції України, прав і свобод українського народу.

► Першою Конституцією в історії нашої держави був документ, написаний в 1710 році українським гетьманом Пилипом Орликом. Це був історичний документ, що встановлював права та обов'язки членів Війська запорізького, але в Україні він так і не був офіційно затверджений.

 

0

 

 

 

четвер, 10 червня 2021 р.

 

Про основні напрями та підсумки діяльності

      протягом 2020 - 2021 навчального року

  (Звіт директора КЗ «Новозлатопільська ЗОШ»

 Полякова П. В. на загальній конференції    представників педагогічного колективу, членів ради та батьківської громадськості) https://drive.google.com/file/d/1v1DiT8EDV7jLaceow0l7rzemef5Uy-1i/view?usp=sharing